Planujemy utworzenie grup pieszych,  które od mostu zwodzonego wyruszą w górę i w dół rzeki po obu brzegach mając za zadanie zebrać w obrębie miasta jak najwięcej śmieci. Worki ze śmieciami będą składowane w wyznaczonych miejscach i odbierane łodziami. Zapewniamy worki i rękawice ochronne. 

 

- Zbiórka uczestników sprzątania o godz. 9 00 przed Żuławskim Parkiem Historycznym (ul. Kopernika 17).

- O godz. 12 00 w Żuławskim Parku Historycznym zapraszamy wszystkich uczestników porządkowania rzeki na posiłek i krótkie warsztaty segregacji odpadów.

- W godzinach od 9.00-12.00 będzie działał punkt informacyjny Urzędu Miejskiego o segregacji smieci i nowych zasadach gospodarowania odpadami.

Prosimy o potwierdzenie udziału w akcji z podaniem ilości uczestników.

Sprzątanie organizuje Klub Nowodworski przy wsparciu następujących stowarzyszeń, firm i instytucji: EKO-PUNKT Organizacja Odzysku S.A. , Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno Porządkowych w Nowym Dworze Gdańskim, Restauracja Willa Joker, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Salwinia Ekoklub, Foto Opitz, Lokalna Grupa Działania Żuławy i Mierzeja, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Stowarzyszenie Żuławy, Żegluga Wiślana, Ekoinicjatywa Kwidzyn. 

Kontakt:

Mariola Mika, tel. 505433202, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846