Czy chcielibyście przeżyć niezwykłą przygodę, zdobyć niesamowite doświadczenie i wiedzę, która pomoże wam w codziennej pracy, a w dodatku odkryjecie tajemnice Waszej małej ojczyzny. Szkolenie w ramach projektu „Żuławy. Lubię to!” jest przewidziane właśnie dla Was.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli i regionalistów na trzydniowe szkolenie w ramach realizowanego przez Klub Nowodworski projektu „Żuławy. Lubię to!”. Odbędzie się ono w Żuławskim Parku Historycznym w dwóch terminach: 27 – 29 sierpnia 2014 r., 26 – 28 września 2014 r.
W trakcie spotkań doświadczeni trenerzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą z zakresu: warsztatu pracy historyka regionalisty, socjologa oraz tego jak skutecznie promować region i tworzyć kampanie reklamowe. Warsztaty z edukacji medialnej, technik informacyjno-komunikacyjnych oraz wykorzystania nowoczesnych źródeł informacji to doskonała możliwość dla osób związanych z edukacją, aby wzbogacić swój warsztat pracy o nowe metody. Szczegółowy program szkolenia znajduje się poniżej.
Celem szkolenia jest stworzenie grupy regionalnych liderów z zakresu dziedzictwa kulturowego, którzy wspólnie z młodzieżą oraz członkami Klubu Nowodworskiego będą współpracować przy realizacji poszczególnych zadań w ramach projektu „Żuławy. Lubię to.” Zakłada on m.in. przeprowadzenie badań ankietowych, zebranie i skatalogowanie istniejącego materiału dotyczącego dziedzictwa kulturowego Żuław, stworzenie portalu internetowego poświęconego największym atutom regionu, oraz opracowanie narzędzi do edukacji regionalnej dla nauczycieli, edukatorów muzealnych i animatorów kultury. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.
Osoby chętne do udziału w szkoleniu w pierwszym terminie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do dnia 24 sierpnia 2014 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Szczegółowych informacji na temat szkolenia udzielają Mariola Mika (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz Łukasz Kępski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) telefon kontaktowy 55 2475733. Liczba uczestników szkolenia jest ograniczona.