Drodzy Nowodworzanie, Żuławiacy! Zachęcamy do licznego i entuzjastycznego udziału w wiosennej akcji sprzątania rzeki Tugi! Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski od 20 lat organizuje sprzątania rzeki Tugi, w które włącza się społeczność Nowego Dworu Gdańskiego i okolic – uczniowie, mieszkańcy, oraz instytucje, organizacje i firmy: Gmina Nowy Dwór Gdański, Wody Polskie, Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna, PRSP Sp. z o. o. i inne podmioty.

W tym roku również planujemy sprzątanie terenów wokół rzeki, jak i samej Tugi. Dlaczego to robimy? Bo to nasza rzeka! To od nas zależy czy będzie czystym i pięknym miejscem do wypoczynku, pełnym zwierząt i roślin. Jesteśmy odpowiedzialni za naszą małą ojczyznę.

Dlatego też, oprócz codziennego dbania o rzekę, zachęcamy do przyłączenia się do tegorocznej akcji wiosennego społecznego sprzątania Tugi, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2024 r . W piątek (19.04) sprzątamy brzegi rzeki i samą rzekę na terenie miasta. Uczniów lokalnych szkół zapraszamy już o godz. 10:00 na ul. Kopernika 17 w Nowym Dworze Gdańskim. W Sali Konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego odbędzie się wówczas warsztat „Po co sprzątamy rzekę?” pod kierunkiem Alicji Zielińskiej i Jana Wilkanowskiego. Odprawę wszystkich uczestników akcji planujemy na godzinę 10:30 przed Żuławskim Parkiem Historycznym. Grupy piesze i grupy na jednostkach pływających, wyruszą od mostu zwodzonego w górę i w dół rzeki po obu brzegach, w miejscach dostępnych w obrębie miasta i zbiorą jak najwięcej śmieci. Zapewniamy worki i rękawiczki ochronne. Worki ze śmieciami będą składowane w wyznaczonych miejscach i odbierane łodziami. Szacowany czas trwania sprzątania to około trzy godziny.

Z kolei w sobotę (20.04) wspólnie z Gospodą Mały Holender planujemy sprzątanie ścieżki rowerowej z Nowego Dworu do Żelichowa. Zbiórka uczestników odbędzie się przy wiacie rowerowej na ulicy Portowej o godz. 10:00. Będziemy szli wzdłuż rzeki Tugi, aż do mostu (podnoszonego) w Żelichowie. Następnie zapraszamy do gospody Mały Holender w domu podcieniowym, gdzie na uczestników spotkania będzie czekał zasłużony posiłek!

Grupy zorganizowane prosimy o potwierdzenie udziału w akcji z podaniem liczby uczestników i numeru telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail do opiekuna grupy do wtorku, 16 kwietnia.

KONTAKT:

KLUB NOWODWORSKI - Mariola Mika, tel. 505433202, Anna Gnyś, tel. 609623274, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846