Festiwal Języki Muzyki to festiwal muzyki kameralnej, który gdańska Fundacja Hanseatica realizuje od 3 lat. Pierwsze dwie edycje odbywały się w Gdańsku w różnych lokalizacjach. W tym roku udało się zorganizować festiwal w różnych miejscowościach na Pomorzu: Krokowej, Nowym Dworze Gdańskim, Żukowie, Starogardzie Gdańskim, Malborku i Tczewie.

Koncerty charakteryzują się swobodną i przyjazną atmosferą, poprowadzone są zawsze z humorem, ciekawostkami i bezpośrednio. Muzycy chcą być blisko słuchaczy, żeby zachwycić ich pięknem muzyki klasycznej w odsłonie kameralnej.

2 września o godz. 18:00 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się u nas drugi koncert tegorocznego festiwalu zatytułowany Paleta Odcieni Kwartetu.

Wystąpi dla Was znakomity kwartet smyczkowy z Krakowa - Messages Quartett w składzie:

Małgorzata Wasiucionek - skrzypce

Oriana Masternak – skrzypce

Maria Shetty – altówka

Marcin Mączyński (gościnnie) – wiolonczela

Paleta Odcieni Kwartetu to koncert, który przybliży Wam, jak brzmi klasyczny skład zespołu kameralnego. Różnorodność barw trzech różnych instrumentów w rękach 4 artystów to piękno, którym zachwycali się wszyscy wielcy kompozytorzy, tworząc utwory na taki skład. Balans i harmonia, a jednocześnie ogromna różnorodność to kwintesencja kwartetu smyczkowego. Jak to brzmi tak w praktyce? Fantastycznie! Ale o tym najlepiej przekonacie się sami, gdy przyjdziecie na koncert!

Projekt zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego, a także dzięki wsparciu partnerów: Be Able To Help Vector Group, Ziaja, Little Heaven Apartamenty.

Patroni medialni: RMF Classic, Radio Gdańsk, Cameral Music, TVP 3 Gdańsk, Dziennik Bałtycki.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846