Już 546 dni nasi sąsiedzi z Ukrainy walczą o swoją ojczyznę, o jej wolność i niepodległość. 546 dni temu nie wyobrażaliśmy sobie, że w tych czasach, w Europie, tak blisko, tuż obok możemy być świadkami napaści na wolny i niepodległy kraj, że obrazy rodem z II wojny światowej staną się rzeczywistością.

Od samego początku tej okrutnej wojny wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy, organizując kursy języka polskiego, spotkania, warsztaty, pomagając zaklimatyzować się w naszym mieście. Poznaliśmy wiele fantastycznych osób, które bez względu na to, czy wrócą do Ukrainy, czy też zamieszkają tu na dobre, zawsze pozostaną w naszych sercach. 24 sierpnia to dla nich ważny dzień, bo Ukraina obchodzi swoje Święto Niepodległości.

W geście solidarności właśnie w czwartek 24 sierpnia o godz. 17:00 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się otwarte spotkanie "Sercem z Ukrainą"

Jeśli macie ochotę poznać się, wspólnie pośpiewać, spróbować borszczu ukraińskiego i pobyć razem - serdecznie zapraszamy!

 

Projekt Słonecznik-Cоняшник realizowany jest przez Klub Nowodworski przy wsparciu finansowym Funduszu Solidarności z Ukrainą Fundacja Batorego. 

 


 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846