Zapraszamy kobiety 18+ oraz osoby LGBTQIA+ (identyfikujące się z kobietami) na dwudniowy bezpłatny Warsztat Mocy z certyfikowaną trenerką WenDo - Lidią Makowską, z elementami warsztatów ceramiki z Magdaleną Wentą-Schulz. 

Co to jest WenDo? WenDo jest metodą samoobrony i asertywności, opracowaną przez kobiety i dla kobiet / dziewczyn. WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole, w domu – potrafić postawić granice i się obronić. Podczas warsztatu - poprzez ćwiczenia samoobrony, elementy dramy, rozmowy, pracę w grupach:

🔥 wzmocnisz poczucie pewności siebie i własnej wartości

💪 nauczysz się rozpoznawać, kiedy przekraczane są Twoje granice i jak na to skutecznie reagować

👌 poćwiczysz podejmowanie decyzji i komunikowanie swoich potrzeb w sposób bezprzemocowy
🤛🤜 nauczysz się najprostszych technik samoobrony fizycznej, by czuć się silniejszą i bezpieczniejszą

🔥 doświadczysz ćwiczeń z oddechem, relaksacją, głosem / krzykiem, który daje MOC

👌 nauczysz się prostych technik pracy w glinie i tworzenia wyrobów ceramicznych
👭 poczujesz KOBIECĄ MOC! i siostrzeństwo  

WenDo wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.

‼️ WenDo NIE JEST:

Sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić.

Metoda WenDo pochodzi z Kanady od rdzennych mieszkanek Ameryki Północnej, kobiety te praktykują ćwiczenia samoobrony i asertywności w połączeniu z różnymi kobiecymi pracami rękodzielniczymi, to też stało się dla nas inspiracją do włączenia do programu warsztatów ceramiki, które poprowadzi Magdalena Wenta-Schulz. 

‼️ UWAGA ‼️ Warsztat jest zaplanowany jako całościowy proces grupowy, dlatego prosimy o udział w obu dniach warsztatowych. Nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin w wybranym dniu.

❓ Jak się ubrać ❓

Najlepiej wygodnie, ale nie musi być to strój sportowy, wystarczy, że nie będzie krępował ruchów.

 

📍 Data: 5-6.08.2023 (sobota - niedziela)

⏰ Godzina: 10:00 - 17:00

🎯 Miejsce: Żuławski Park Historyczny, ul. Kopernika 17, Nowy Dwór Gdański,<< WWW.ZPH.ORG.PL

👩‍🦼👩‍🦯 sala mieści się na parterze, jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach, z chodzikami itd.

 

👉 Udział jest BEZPŁATNY

👉 Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz gotowość udziału przez 2 dni warsztatów.

📢 ZGŁOSZENIA
✍️ Wypełnij krótki  <<FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

☝️  MASZ PYTANIA? - skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem ☎️ 505433202.

 

PROWADZĄCE:

👌 Lidia Makowska - z wykształcenia kulturolożka i germanistka, zawodowo ekspertka i certyfikowana trenerka ds. komunikacji międzykulturowej, WenDo, przeciwdziałania przemocy  i praw człowieka. Przewodnicząca Stowarzyszenia TAK Trójmiejska Akcja Kobieca w Gdańsku. Wspiera od 2008 roku działania samorozwojowe kobiet i dziewczyn*, aktywnie działa na rzecz praw kobiet i pomocy osobom z doświadczeniem przemocy oraz uchodźstwa. 

👌 Magdalena Wenta-Schulz - pedagog, terapeuta, animatorka kultury, ceramik, menadżer ekonomii społecznej. Zajmuje się działalnością edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapią przez sztukę osób niepełnosprawnych. Stworzyła i z powodzeniem prowadzi własną pracownię rękodzieła pn. Ceramika z Kącika. Instruktorka pracowni ceramicznej w Żuławskim Parku Historycznym.

 

Projekt “Żuławianki mają moc!” realizowany jest przez grupę nieformalną Żuławianki przy partnerskim wsparciu Klubu Nowodworskiego i dofinansowanego z programu Nowy Akumulator Społeczny. 

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846