Tegoroczna, jubileuszowa 10 edycja Dni Otwartych Żuławskich Zabytków odbędzie się w sobotę i niedzielę, 24 i 25 czerwca. Wśród licznych atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy, będzie można odwiedzić m.in. jedne z najpiękniejszych domów podcieniowych na Żuławach w Trutnowach i Marynowach. Ten ostatni wybudowany został w 1803 r. przez Petera Loewena - najwybitniejszego budowniczego domów podcieniowych.

Miłośnicy kuchni żuławskiej będą mogli skosztować lokalnych serów w Gospodzie Mały Holender w Żelichowie. Tam również będzie możliwość odwiedzenia jedynej na Żuławach cerkwi, czy przyjrzenia się największej w Polsce kolekcji nagrobnych kamieni znajdujących się na Cmentarzu Jedenastu Wsi. Pasjonaci zabytków hydrotechniki poznają sekrety m.in. przepompowni w Chłodniewie, Osłonce oraz zbudowanej w 1911 roku przepompowni parowej w Różanach.

Atrakcje dla zwiedzających przewidziane są również w Muzeum Żuławskim w Nowym Dworze Gdańskim, w Ceramice z Kącika, czy Oleśnie. W trakcie tegorocznych Dni Otwartych Żuławskich Zabytków będzie można odwiedzić blisko 40 niesamowitych miejsc, które przeniosą nas w świat rodzimej „Małej Holandii”.

POBIERZ PROGRAM WYDARZENIA>>

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846