30 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy Was na profil Facebookowy Żuławskiego Parku Historycznego: wracamy z kolejną odsłoną Żuławskiej Kafejki Historycznej! Pierwszym naszym Gościem będzie dr Alicja Bartnicka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Porozmawiamy o niezwykle trudnym temacie, a mianowicie III Rzeszy i jej przywódcach. W jaki sposób robili karierę w aparacie administracyjnym nazistowskich Niemiec? Jak udało im się przekonać do siebie miliony Niemców? Czy historia III Rzeszy to temat, w którym powiedziano już wszystko? Jak badać historię sprawców zbrodni z czasów II wojny światowej? To tylko niektóre pytania, jakie naszemu gościowi zada Łukasz Kępski. Serdecznie zapraszamy!

 Dr Alicja Bartnicka - adiunkt na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalistka w zakresie historii Niemiec, zwłaszcza dziejów III Rzeszy, systemów totalitarnych, ze szczególnym uwzględnieniem narodowego socjalizmu i włoskiego faszyzmu. Jej zainteresowania badawcze obejmują także niemiecką okupację w Polsce i Holocaust. Publikowała na łamach polskich i zagranicznych periodyków naukowych. Laureatka trzyletniego stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych uczonych u progu kariery naukowej. Odbyła stypendia naukowe w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. W marcu br. nakładem Wydawnictwa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ukaże się jej książka pt.: „Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy”

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846