W tym roku aż dwa dni będą trwać nowodworskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. 10 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na koncert „Dla Niepodległej” w którym wystąpią lokalni muzycy pod kierunkiem Tomasza Stroynowskiego. Z kolei 11 listopada odbędzie się tradycyjne już otwarte spotkanie dla mieszkańców.

Zachęcamy do wspólnego świętowania 140 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku wyjątkowo zaczniemy świętowanie już dzień wcześniej!

10 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na koncert „Dla Niepodległej” w którym wystąpią lokalni muzycy pod kierunkiem Tomasza Stroynowskiego. Gościnnie wystąpi młoda wokalistka i flecistka Pola Mańkowska. Będzie to również okazja do wspólnego pośpiewania pieśni i piosenek patriotycznych.

Natomiast 11 listopada o godzinie 11:30 tradycyjnie zapraszamy na otwarte spotkanie dla mieszkańców w Żuławskim Parku Historycznym. Historyk Łukasz Kępski przybliży wydarzenia, które ostatecznie doprowadziły po 123 latach do ponownego zaistnienia Rzeczpospolitej na mapach Europy, a następnie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Dla Niepodległej”. Ponadto podczas spotkania będzie można podziwiać wystawę prac konkursowych oraz żywą interaktywną wystawę przygotowaną przez wolontariuszy z Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej „Przybysze”.

10 listopada

18:00 Koncert „Dla Niepodległej” oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Żuławskim Parku Historycznym (sala konferencyjna)

11 listopada

10:00 Msza Święta w intencji ojczyzny i miasta Nowy Dwór Gdański w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego 10:40 Przemarsz z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11:00 Uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym i Pomordowanym za Wolną i Niepodległą Ojczyznę (skwer między ulicami Wejhera i Sikorskiego)

11:30 Spotkanie dla mieszkańców w Żuławskim Parku Historycznym (sala konferencyjna)

  • Wykład historyczny „Droga do niepodległości” Łukasz Kępski
  • Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa prac w konkursie plastycznym „Dla Niepodległej”
  • Żywa wystawa przygotowana przez Młodzieżową Grupę Rekonstrukcyjną „Przybysze”

 

Zapraszamy!

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846