Zapraszamy na premierowy odsłuchach albumu "Nowa Muzyka Żuławska" grupy producenckiej Lud Hauza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 9 października w Żuławskim Parku Historycznym. Początek o godz. 18:00.

Na spotkaniu zostanie zaprezentowany nowy album grupy producenckiej Lud Hauza. Nasi goście opowiedzą historię jej powstania i porozmawiamy z nimi o planach prawykonań płyty.

Nowa Muzyka Żuławska to najprawdopodobniej pierwsza ścieżka dźwiękowa stworzona dla krainy geograficznej, a na pewno dla Żuław. Projekt łączy w sobie inspiracje przestrzenią Żuław między początkiem osadnictwa a XXI wiekiem. Lata zbierania, słuchania, nagrywania i myślenia o Żuławach, w tym albumie będą miały swój finał.

Na płycie znajdziemy w sumie osiem utworów zainspirowanych jedną z najciekawszych krain geograficznych w Polsce, która poprzez swoje nieoczywiste piękno i dziedzictwo jest często określana “krajobrazem dla konesera”.

W nagraniach udział wzięli członkowie grupy producenckiej Lud Hauza w składzie: Cyprian Wieczorkowski (pomysłodawca projektu i Żuławiak), Dawid Gorgolewski, Agata Jasińska, Paweł Szewczyk, Anna Szewczyk (laureatka nagrody Pro Bono Poloniae) oraz kompozytorka i pianistka Anna Rocławska-Musiałczyk (laureatka nagrody Fryderyka).

Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Osso Publisher, którego organizatorem jest Fundacja Pruszczanie.pl i Fundacja Port Art. Współwydawcami płyty są: Gmina Nowy Dwór Gdański, Gmina Cedry Wielkie, Gmina Nowy Staw oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

Do płyty dołączony został specjalnie przygotowany dla tego wydawnictwa słowniczek pojęć związanych z Żuławami. Będzie on dostępny również w wersji cyfrowej. Tekst przygotowała Mariola Mika, zredagowała Kinga Dobrodziej-Szymczyk, a całość opatrzona została zdjęciami Marka Opitza. Słowniczek ma pomóc w poprawnej definicji tytułów utworów, które znajdziemy na płycie. Dzięki temu album będzie ciekawą pozycją nie tylko dla osób już związanych z regionem, ale również dla tych, które dopiero poznają tereny Delty Wisły.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846