W sobotę 16 lipca 2022 r. zapraszamy na otwarte warsztaty kulinarne "Poznajmy się od kuchni". W trakcie zajęć wspólnie przygotujemy tradycyjne potrawy kuchni polskiej i ukraińskiej. Początek o godz. 12.00.

Warsztaty kulinarne "Poznajmy się od kuchni" to inicjatywa grupy nieformalnej "Żuławianki", która powstała na początku tego roku przy współpracy Klubu Nowodworskiego. Pomysł wspólnych, integrujących lokalną społeczność z uchodźcami z Ukrainy zajęć, narodził się w trakcie organizacji pomocy w pierwszych tygodniach wojny u naszych wschodnich sąsiadów.

Prowadząc darmowe zajęcia z języka polskiego skierowane do szukających u nas pomocy i ratunku uchodźców z Ukrainy, szukaliśmy sposobu na ich lepszą aklimatyzację w nowej rzeczywistości i integrację z lokalnym społeczeństwem. Tak narodził się pomysł otwartych warsztatów kulinarnych.

Nasze zajęcia to wyjątkowa sposobność do zintegrowania mieszkańców regionu i gości z Ukrainy poprzez wspólne gotowanie i wzajemne poznanie swoich kultur i tradycyjnych potraw. Na pierwszych zajęciach, które odbędą się w sobotę 16 lipca 2022 r. przygotujemy ukraiński borszcz i polski żurek. Do tego drożdżówki i karpatkę. Początek o godz. 12.00.

Wstęp na warsztaty kulinarne jest otwarty.

Warsztaty realizowane są przez grupę nieformalną "Żuławianki" w ramach projektu "Poznajmy się od kuchni" przy wsparciu Funduszu Akumulator Społeczny i Fundacji Strefa Mocy.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846