Wraz z końcem stycznia wracamy do Was z Żuławska Kafejką Historyczną. Ten rok zapowiada się niezwykle ciekawie. Będzie sporo niespodzianek, ciekawych gości i to nie zawsze historyków. Rozpoczynamy 31 stycznia o godz. 18:00, jak zwykle na kanale FB Żuławskiego Parku Historycznego.

Gościem Łukasza Kępskiego będzie Michał Grobelny politolog, specjalista od PR od wielu lat współpracujący z jednym z największych portali genealogicznych na świecie MyHeritage. Tematem naszego spotkania to „W poszukiwaniu korzeni, czyli jak zacząć przygodę z genealogią”. Porozmawiamy sobie o tym, jak zacząć swoją przygodę z poszukiwaniem przodków, z jakich gotowych narzędzi warto korzystać oraz gdzie możemy napotkać trudności. Nie zabraknie również pytań o boom na badania genetyczne, a także tego, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z odkrywaniem przeszłości swojej rodziny.

Serdecznie zapraszamy!

Michał Grobelny - pochodzi ze Skwierzyny w województwie lubuskim, ale mieszka w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.. Genealogią interesuje się od 2016 r. Od tego czasu - przy użyciu różnych narzędzi - udało mu się zbudować drzewo genealogiczne liczące prawie 6,5 tys. osób. Jego korzenie to przede wszystkim Wielkopolska, ale i Podhale oraz tereny dzisiejszej Ukrainy. Jego najstarsi znani przodkowie pochodzą z XVII w.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846