Zachęcamy do zapoznania się z naszymi nowymi produkcjami filmowymi. Opowiadamy w nich o mennonickim dziedzictwie w Polsce i wieloetnicznej historii naszego regionu.

> Obejrzyj filmy

Stworzyliśmy w sumie w trzy filmy przybliżające historię mennonitów w Polsce i na Żuławach. W rolę przewodnika po wyjątkowych dziejach tej mniejszości religijnej wcielił się znawca tematu, historyk Łukasz Kępski.

Filmy dostępne są kanale Klubu Nowodworskiego w serwisie YouTube. Wszystkie materiały zostaną udostępnione tam bezpłatnie. Filmy to jedne z materiałów stworzonych na potrzeby nowej stronie internetowej w pełni poświęconej dziejom menonitów w Polsce.

Do współpracy nad produkcjami ponownie zaprosiliśmy cenionego i znanego reżysera, Krzysztofa Kowalskiego, z którym realizowaliśmy nasze poprzednie filmowe projekty.

Filmy, które tworzymy powstaną w wyniku projektu "Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo" dofinansowanego z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra". Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu-Klub Nowodworski.

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846