Uruchomiliśmy nową stronę internetową poświęconą mennonitom w językach: polskim, angielskim, niemieckim. Zachęcamy do jej odwiedzenia.

> Link do strony

Strona to nasza odpowiedź na wzrost zainteresowania kulturą mennonicką, który zaobserwowaliśmy w ostatnich latach. Chcemy, aby dostępne na niej informacje poszerzyła wiedzę mieszkańców naszego kraju i odwiedzających go obcokrajowców na temat tej mniejszości religijnej, która właśnie w Polsce znalazła schronie przed prześladowaniami w Europie Zachodniej.

Informacje na stronie zostały podzielone na kilka działów m.in. historia, wartości, kultura materialna oraz pamięć. Każdy porusza inne zagadnienie związane z dziejami mennonitów w Polsce. Ponadto, w jej skład wchodzi wystawa multimedialna, aplikacja turystyczna, scenariusze lekcji oraz karta do aktywnego zwiedzania.

Stworzona strona internetowa powstała w wyniku projektu "Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo" dofinansowanego z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra". Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846