W środę 18 grudnia 2019 roku w Żuławskim Parku Historycznym obyło się spotkanie wigilijne członków i przyjaciół Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klubu Nowodworskiego. Wieczór był niezwykły, wypełniony miłymi wydarzeniami.

Co roku spotykamy się w takim gronie, by razem powspominać wydarzenia mijającego roku i przedstawić plany na przyszły. Prezes stowarzyszenia, Marek Opitz, opowiedział pokrótce o działaniach Klubu Nowodworskiego w roku 2019. Wymieniał m.in. Dni Otwartych Zabytków, Noc Muzeów, Dzień Osadnika, Święto Niepodległości. Skarbnik stowarzyszenia Mariola Mika opowiedziała o licznych wyróżnieniach i nagrodach jakie w tym roku otrzymało nasze stowarzyszenie. Głos zabrał również burmistrz Jacek Michalski, który złożył życzenia świąteczne i podziękował członkom i sympatykom Klubu Nowodworskiego oraz pracownikom ŻPH-u za budowanie tożsamości lokalnej wśród mieszkańców Żuław, a także Andrzej Kasperek, który przyczynił się do promocji marki Żuław, poprzez wydanie książki - "Mój płaski kraj. Żuławy".

W miłej atmosferze, przy akompaniamencie muzyki w wykonaniu artystów z Krainy Otwartej Sztuki "KOS" i słodkim poczęstunku, toczyły się rozmowy o minionym roku i planach na przyszłość. Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie i wspólną pracę.

Cieszymy się, że w tym przedświątecznym zabieganiu mogliśmy chwilę pobyć razem, że możemy być wspólnotą nie tylko w działaniu ale również w świętowaniu! A tym, którzy z różnych powodów nie mogli być dziś z nami ślemy ciepłe myśli i najlepsze życzenia.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846