Kim są współcześni Żuławiacy? Co łączy ich z przeszłością regionu, w którym przyszło im żyć? Czy możemy mówić o fenomenie żuławskiej tożsamości lokalnej? To tylko kilka z tematów, jakie poruszone zostaną na kolejnym wykładzie w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Tym razem naszym gościem nie będzie historyk a etnolog i kulturoznawca Aleksandra Paprot.
W swoim wystąpieniu Co to znaczy być Żuławiakiem? Czyli o budowaniu tożsamości mieszkańców regionu z perspektywy antropologicznej opowie nam o tym, jak postrzegamy deltę Wisły przez pryzmat tradycji i tożsamości. Spotkanie odbędzie się 26 marca 2017 roku o godzinie 16:00 w Żuławskim Parku Historycznym.
Aleksandra Paprot - z pochodzenia Żuławianka, z wykształcenia etnolog i kulturoznawca, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oraz działającej przy niej Sekcji Stroju Ludowego i Sekcji Ukrainoznawczej. Wiceprezes Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”. Zajmuje się problematyką kreowania współczesnych tożsamości regionalnych oraz lokalnych, a także polityką regionalną, kulturalną i dziedzictwem kulturowym na Ziemiach Zachodnich i Północnych. Autorka książki Atlas niematerialnego dziedzictwa kulturowego wsi wielkopolskiej. Powiat gnieźnieński, t. 3.