Organizujemy bezpłatne lekcje muzealne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Żuław. Tym razem opowiemy o dawnych mieszkańcach naszego regionu - mennonitach, mniejszości religijnej, która znalazła schronie w Polsce przed prześladowaniami w Europie Zachodniej.

Warto się pospieszyć, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu 55 2475733.

Lekcje to część projektu "Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Projekt to kolejna inicjatywa podejmowana przez Klub Nowodworski mająca na celu popularyzację wiedzy na temat polskiej tolerancji religijnej w XVI-XVIII w.. Jego tematem przewodnim będą mennonici, mniejszość religijna, która znalazła schronie w Polsce przed prześladowaniami w Europie Zachodniej. Początkowo osiedlali się na Żuławach, jednakże z biegiem czasu spotykano ich także w innych regionach Polski: na Kujawach czy Mazowszu. Wszędzie odznaczali się pracowitością oraz zagospodarowaniem terenów podmokłych.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846