W niedzielę, 29 sierpnia przy Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się pierwszy koncert, z nowego cyklu muzycznych spotkań w “Kąciku przy szklanej”. Początek o godz. 20:00.

“Kącik przy szklanej” to nowa inicjatywa stworzona przy współpracy Klubu Nowodworskiego, Krainy Otwartej Sztuki KOS, Żuławskiego Ośrodka Kultury oraz chórów Rewelersi i Ach te baby. Pomysł plenerowych koncertów w kameralnej odsłonie narodził się w trakcie tegorocznej Nocy Muzeów. Przygotowany muzyczny performance, który później powtórzyliśmy jako "Nowodworski Nokturn" spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców oraz przebywających w naszym mieście gości. Po licznych zapytaniach o kolejne, podobne wydarzenia postanowiliśmy działać.

Jak na razie zaplanowaliśmy trzy koncerty. W repertuarze muzyka jazzowa, piosenka artystyczna, poezja śpiewana, piosenka rockowa grana akustycznie i muzyka latynoamerykańska.

  • 29 sierpnia wystąpią Andżelika Duczek i Przemysław “Beny” Sowiński
  • 5 września zagra Paweł Kierszka
  • 12 września Tomasza i Eweliny Stroynowskich oraz Agnieszka Wojtas.

"Kącik przy szklanej" to nieformalna grupa, która została wsparta dofinansowaniem w ramach funduszu Akumulator Społeczny.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Usiądźcie przy naszych stolikach, ławeczkach, weźcie ze sobą koce i w piknikowej atmosferze wspólnie wysłuchajmy wyjątkowych dźwięków.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846