We wtorek 6 lipca 2021 r. w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się spotkanie autorskie z malarką Ritą Staszulonok. Podczas wydarzenia będzie można zwiedzić wystawę obrazów artystki pt. “Dziennik Żuławski”. Początek o godz. 18:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rita Staszulonok to profesjonalna malarka, absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2010 mieszka w pobliżu Gdańska w Polsce. Malarka jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Laureatka Stypendium Polskiego Ministra Kultury Gaude Polonia, Instituto Sacatar w Brazilii, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pracuje w różnych technikach. Jak sama przyznaje ulubiona to tempera na desce. Malarka lubi intensywność, świetlistość kolorów i aspekt rzemieślniczy tego medium. Wystawa „Dziennik Żuławski” prezentuje prace z różnych lat, zainspirowane kulturą i historią Żuław.

- Żuławy to osobny temat w mojej twórczości. Odkryła je dla mnie przyjaciółka Maja Pietrasik, która zauważyła, że jest w moich obrazach dużo żuławskich motywów (domy podcieniowe, zegary, tulipany, wiatraki, przyroda). Co ciekawe, niektóre z nich były namalowane jeszcze gdy mieszkałam w innych miejscach. Tak, zainteresowałam się tą tajemniczą krainą i niezmiernie się cieszę, że teraz mam inspiracje w zasięgu ręki. Dlatego czuję się bardzo szczęśliwa, że mam możliwość pokazać moje pracy w Żuławskim Parku Historycznym - przyznaje Rita Staszulonok.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846