W sobotę 28 kwietnia 2018 r. odbyło się wiosenne sprzątanie rzeki Tugi. Pogoda sprzyjała i ponad 60 wolontariuszy z lokalnych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, Zespołu Sszkolno-Przedszkolnego z Kmiecina, członków Klubu Nowodworskiego, mieszkańców i strażaków wyruszyło by zebrać jak najwięcej śmieci z naszej rzeki. 

Kilkunastoosobowe grupy piesze sprzątały brzegi rzeki w obrębie miasta, doświadczeni wolontariusze i służby zaangażowane w akcję wyławiały śmieci z rzeki pływając na łodziach. W ciągu kilku godzin pracy zebranymi odpadami zapełniliśmy duży kontener. Niestety śmieci ciągle jest bardzo dużo. Największym problemem są ogromne ilości butelek i puszek po alkoholu czy napojach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w oczyszczenie naszej pięknej rzeki i już teraz zapraszamy na jesienną akcję.

Akcja sprzątania rzeki Tugi jest realizowana w ramach projektu Czyta Tuga. Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji sprzątania rzeki firmie EKOPUNKT Organizacji Odzysku S.A., Gminie Nowy Dwór Gdański, Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim.

Dziękujemy!