W ubiegłą niedzielę, 17 kwietnia 2016 r., zaprosiliśmy mieszkańców na kulinarne wydarzenie, organizowane w ramach akcji "Weekend za pół ceny" do Żuławskiego Parku Historycznego.

Było gwarno, wesoło i smacznie. Przybyli goście, prowadzeni przez Łukasza Kępskiego, mogli kibicować uczestnikom konkursu na przyprawianie zupy pokrzywowej. Z tym trudnym zadaniem zmierzyli się: Jacek Gross - przewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Krawczyk - przewodniczący Rady Miejskiej, Małgorzata Łukasiuk - właścicielka firmy Stolmach i wylosowany spośród publiczności Max. Jury, któremu przewodniczył Jacek Opitz, Wielką Chochlą nagrodziło Małgorzatę Łukasiuk. Gratulujemy smaku!

W tle odbywało się wielkie gotowanie małymi rączkami. Głównym punktem programu były Asy w kuchni. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim i z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kmiecinie, szykowały dla gości pierogi ruskie i nadziewane soczewicą oraz sałatkę makaronową z suszonymi pomidorami, rukolą i oliwkami. Obie drużyny wspierane były przez opiekunów: Ewelinę Kujawską, Annę Pająk, Annę Kraskę, Izabelę Stefaniak i Ewę Kalińską. Dzieci zaprosiły również do współpracy Barbarę Ogrodowską - Wicestarostę Powiatu Nowodworskiego oraz Jacka Michalskiego - Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Wobec aromatów rozchodzących się po sali, pozostało tylko zaprosić wszystkich do kosztowania potraw. Wyśmienity, niedzielny obiad w Żuławskim Parku Historycznym!

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego i Klub Nowodworski. 

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.