Szachy mogą być wspaniałą zabawą, dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Jak zacząć przygodę z szachami? Już w lutym Klub Nowodworski zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na Ferie z szachami. Zajęcia będą odbywać się codziennie pomiędzy 22 a 26 lutego w godzinach 13.00 - 15.00.

W tajniki tej szlachetnej gry wprowadzać będzie Dorota Tomaszewicz, która mówi o sobie:

„Z zawodu jestem projektantem wnętrz. W szachy gram od wczesnej młodości, nauczył mnie tata. Jeszcze w przedszkolu syn zainteresował się fajnymi ludzikami. Gdy pojawiła się możliwość, zaczął uczęszczać na zajęcia szachowe, potem jeździć na turnieje. Pewnego razu, po przegranej partii, powiedział: Mamo dlaczego sama nie zagrasz w turnieju? No i zagrałam, raz, potem drugi... 

Dwa lata temu szkoła, do której chodzi syn, zaproponowała mi poprowadzenie zajęć w ramach kółka szachowego. Zaczynaliśmy z jedną szachownicą, więc opowiadałam historyjki i wymyślałam zabawy dla dzieci. Na koniec roku szkolnego zrobiliśmy przedstawienie szachowe dla rodziców. Od 2012 roku regularnie wspomagam sędziego, pana Jędrzeja Długosza, podczas zawodów szachowych.W wakacje w ramach współpracy z Klubem Szachowym Korona ukończyłam kurs instruktora szachowego. Obecnie prowadzę zajęcia w 5 grupach.

Szachy to nie tylko siedzenie przy szachownicy: robimy zadania, z młodszymi dziećmi rysujemy ulubione figury, na śniegu lepimy figury szachowe, na szachownicy w plenerze przeprowadzamy zawody szachowe...”

Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia prosimy kierować pod nr telefonu: 518 26 36 76  lub 55 247 57 33. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia z działalności Klubu Szachowego Korona:

http://www.sp12.gda.pl/strony/2012/03_03/szachy_2012.html
http://www.sp12.gda.pl/strony/2014/02-28/szachy.html
http://www.sp12.gda.pl/strony/2015/03-15/szachy.html