Miło nam poinformować, że przełom 2015 i 2016 roku przyniósł nam zaszczytne wyróżnienie. Jeszcze w listopadzie zgłosiliśmy fragment MultiRegionu, czyli poradnika dla nauczycieli, jak nauczać o Żuławach, do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Udział w konkursie zakładał opracowanie materiałów do nauczania o regionie, które będą realizować cele i treści podstawy programowej; jednocześnie pozwolą na prowadzenie zajęć nowoczesnych, atrakcyjnych dla ucznia, z wykorzystaniem nowych technologii i indywidualizacją pracy. NID przyznał 9 nagród, w tym jedną dla Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klubu Nowodworskiego. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że poradnik spodoba się również naszym żuławskim nauczycielom. Owocnej i przyjemnej pracy życzą autorzy scenariuszy i opracowania: Marzena Bernacka–Basek, Ewelina Kujawska, Michalina Rybak-Sumeradzka, Anna Pająk, Łukasz Kępski, Mariola Mika.

Więcej o wynikach konkursu na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa: http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3026.