11 września 2016 r. o godz. 14:00 zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na pierwsze spotkanie w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Rozpoczynamy prawdziwą perełką dla miłośników historii Nowego Dworu Gdańskiego.

Łukasz Kępski opowie nam o zapomnianym sercu stolicy Żuław. W wykładzie „HIstoria pewnego boiska, czyli o zapomnianym sercu miasta Nowy Dwór Gdański” przedstawi losy dwóch nieistniejących już w przestrzeni miejskiej budowli: nowodworskiego zamku oraz kościoła ewangelickiego. Po raz pierwszy odkryte zostaną nieznane dotąd dokumenty mówiące o tym jak wyglądała budowla wzniesiona w XVI wieku przez Loitzów.  Wykład odbędzie się w ramach ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa na Żuławach.

Żuławska Kafejka Historyczna - to nowa inicjatywa Klubu Nowodworskiego mająca za zadanie popularyzację wiedzy na temat przeszłości i kultury Żuław wśród mieszkańców regionu. Raz w miesiącu będziemy się spotykać z wykładowcami, którzy na co dzień zajmują się problematyką żuławską. Wśród zaproszonych przez nas gości pojawi się wiele już znajomych twarzy, ale również przygotowaliśmy wiele niespodzianek, o których będziemy na bierząco informować na stronach internetowych Żuławskiego Parku Historycznego oraz Klubu Nowodworskiego. 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846